دوران بارداری

هفته اول بارداری

تغییرات شما طی هفته اول:
در زمان پریود، در حقیقت هنوز لقاح برای شما صورت نگرفته است و شما
در این سیکل نیز باردار نشدید بنابراین هورمونها آزاد می شوند و بافت
ضخامت یافته که در رحم است ریزش میکند و منجر به خونریزی میشود.

نکاتی که لازم است طی هفته اول بدانید:

اگر برای بارداری اقدام کرده اید عاوه بر ارزیابی های سلامت، باید بررسی هایی انجام دهید و مطمئن شوید که سبک زندگی سالمی دارید. یک مادر سالم برای بچه خود بهترین فرصت را فراهم می کند تا او هم سالم باشد. به این معنی که از سیگار کشیدن و مصرف الکل باید خودداری کرد.

فست فود و غذاهای آماده که دارای مواد نگهدارنده هستند را حذف کنید. سیگار کشیدن طی بارداری با تولد زودرس و سقط جنین و مشکلات تنفسی در 6 ماهه اول زندگی بچه مرتبط است.

اگر هرگونه دارویی مصرف می کنید، برای اطمینان بیشتر با پزشک خود مشورت کنید. برخی داروها منجر به عدم بارداری میشود.توجه داشته باشید که شاید نیاز به تغذیه ای سالم و یا مکمل داشته باشید.

اگر قبلا این کار را نمی کردید حتما روزانه 400میکروگرم فولیک اسید مصرف کنید و این کار را چند ماه قبل از اقدام به بارداری و طی 12 هفته اول بارداری انجام دهید چون نقص لوله عصبی را کاهش می دهد و از مشکل اسپینا بیفیدا (بخشی از نخاع تشکیل نمیشود) جلوگیری میکند.

ورزشهایی مثل ایروبیک( هوازی )یا شنا و پیاده روی سریع و همچنین فعالیتهایی شامل کشش عضلات، تمرینهای وزنهای و ورزشهای استقامتی، باعث میشود طی حاملگی متناسب بمانید و بر برخی ناراحتی های مرتبط با بارداری مثل کمردرد و حالت تهوع غلبه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *